Menu
Sepetim

Efemera

Stok Kodu: DX1329
Kondisyon için lütfen fotoğrafları dikkatli inceleyiniz...
35,00TL
Stok Kodu: FX0218
Kondisyon için lütfen fotoğrafları dikkatli inceleyiniz.  ..
40,00TL
Stok Kodu: GX0688
Kondisyon için lütfen fotoğrafları dikkatli inceleyiniz...
75,00TL
Stok Kodu: FX0221
Kondisyon için lütfen fotoğrafları dikkatli inceleyiniz...
75,00TL
Stok Kodu: XK0049
4 yapraktır.Kondisyon için lütfen fotoğrafları dikkatli inceleyiniz...
65,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 2298 (192 Sayfa)

Hanginizin elinde bir banka dekontu var? Peki çocukluğunuz elinize geçen paralarla aldığınız sakızlardan çıkan karikatürler? Sporcu fotoğraflarının yer aldığı kartlar, düğün davetiyeleri, piyango biletleri?..

Neredeyse her şeyin whatsapp veya fotoğraflarla, mesajlarla gönderildiği bir dönemde bunları sormak çok mantıklı görünmeyebilir belki. Ama eğer bunlardan herhangi biri dikkatinizi çektiyse. Üstelik bunları bir araya getirmeye çalışıyorsanız, efemera topluyorsunuz  ve siz de bir efemerist olma yolundasınız demektir.

Efemera, kısa süreli, günlük, geçicilik anlamı taşıyan bir kelimedir. Kelimenin anlamına uygun olarak günlük yaşamda özellikle kâğıt türündeki malzemelerin biriktirilmesiyle oluşturulan bir koleksiyon türüdür.

Efemera koleksiyonları belli bir tema etrafında şekillenen koleksiyonlardır. Ancak tematik nitelikli bu koleksiyonlarda temelde iki ana yaklaşım vardır. Bunlardan birincisi temanın odağına türün oturtulmasıyla oluşur. Sigara paketleri, film afişleri, tren biletleri, eski para konserleri, posterler gibi malzemeler buna örnek gösterilebilir. İkinci ise belli konu ve temaları içeren evraklıar, objeler ve evraklardan oluşur. Bir markaya ait tüm tanıtım malzemeleri, kurum hatıra objeleri bunun örnekleri olarak sıralanabilir. 


Efemera koleksiyoneri iseniz, doğru yerdesiniz.

Whatsapp Destek

Sevda YÜCEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?